Uksed

RÕDU-JA TERRASSIUKSED

 

Plasto rõduuksi võib käsitleda kui suuri aknaid. Kuigi rõduuste tellimisel tuleb arvesse võtta samu kriteeriume nagu akendel, saab rõduuste puhul siiski valida teatavaid lisasid, mis muudavad nende käsitlemise mugavamaks ja turvalisemaks. Näiteks on rõduuksele võimalik lisada „tuuleriiv“, mis fikseerib ukse kuni viibite rõdul ja võimaldab ukse avada vaid kerge tõukega, kui soovite siseneda.

Rõduuksi saab tellida ka täis-klaasi, täis- või pooltäidise, ning peidetud sulustega. Valikus on sisse- ja väljaavanevad, ainult seest suletavad ning läbiva käepidemega rõdu- ja terrassiuksed. Tooteid on võimalik varustada ka „bremse“ avamispiirajaga, mis fikseerib ukse asendi.

 

Pöördavanevad tuulutusega rõduuksed

 

 

 

 

PLASTO VÄLISUKSED

 

Välisuksed saavad kõige rohkem tähelepanu, mistõttu on oluline leida visuaalselt ja esteetiliselt sobivaim lahendus. Plasto välisuksi eristavad konkurentidest konstruktsiooni eripärad, soojapidavus ja turvalisus. Suurt tähelepanu on pööratud uste vastupidavusele, hingesüsteemide tugevusele ning suluste turvalisusele. Plasto välisuste valmistamisel kasutatakse kolme lukukeelega varustatud lukustussüsteemi.

 

Lukustatavad terassi- ja välisuksed

 

VOLDIKUKSED

 

Plasto tehases toodetakse mitmeraamilisi tuulutusasendisse avaneva osaga voldikuksi. Voldikustel puuduvad vertikaalsed postid ning raamid avanevad mööda siine külgedele lahku – moodustub tõeliselt suur ja avar rõdu- või terrassiava, mis kaotab piiri eluruumide ja õue vahel.

 

Mitmeosalised voldikuksed

 

Lukustatavad, tuulutusega voldikuksed

(ülemistel hingedel)

 

LÜKANDUKSED

 

Plasto lükanduksed on hea välimusega ja sobituvad ka kõige nõudlikuma interjööriga. Lükanduksed on äärmiselt mugavad ja praktilised. Paralleel-lükanduksed omavad tuulutusfunktsiooni ja avanevad sissepoole, mitteavaneva aknaosa ette. Nii saab ukse ees olla näiteks laud või tool, mis ei takista lükandukse kasutamist. Lükandustele saab paigaldada automaatsuluse, mis võimaldab ust juhtida mugavalt käepidemest. Samuti on lükanduksed väga vastupidavad, kuna aktiivne ukseraam asetseb toapoolsel küljel. See tagab ukse laitmatu töö ka talveperioodil, sest siinidele ei teki jää- ja lumekahjustusi.

PSK-tüüpi paralleel/kald avanevad lükanduksed tuulutusega 

 

PREMIDOOR LÜKANDUKSED(HS)

 

Plasto tootevalikus on PremiDoor lükanduksed, mis võimaldavad ehitada avaraid ja suuri avanevaid sise- ja välisseinu. PremiDoor muudab terrassi- või rõdukogemuse meelde-jäävaks, lubades Teil kaotada piir siseruumi ja aia või terrassi vahel. Hoolimata PremiDoor lükanduste suurusest on nende käsitlemine kerge ja mugav.

 

HS-tüüpi liug- ja lükanduksed

 

 

Lükandukse kasutamist kirjeldav video: