Aknad

Tooted
Materjalid
SAKSA TÜÜPI AKNAD

Plasto akende tugevaimaks küljeks on nende kvaliteet ja pikaajalisele kogemusele tuginev tootmine. Pöörd-kald-, pöörd-, kald- ja alt avanevate akende kasutamine aastakümnete jooksul Saksamaal ja paljudes teistes riikides, on märk akende vastupidavusest ja usaldusväärsusest. 90% kogu Euroopa turust kasutab just Saksa tüüpi aknaid. Saksa tüüpi akna avamisfunktsioonid toimuvad üldjuhul kõik sissepoole, hõlbustades nende pesemist. Kõikidel Plasto pöörd-kald asendisse avatavatel akendel ja ustel on standardis mikro-tuulutusasend.

Kõik Plastos toodetavad PVC-aknad on üheraamilised, tagades nii parima funktsionaalsuse ja kasutajamugavuse. Plasto akende peal on läbi viidud erinevaid tormi- ja veeteste. Plasto aknameistrite käe all saavutatakse akna soojakadu iseloomustavaks U-väärtuseks* kuni 0,8 W/m2K, mis on tõestuseks, et Saksa tüüpi akende puhul on võimalik saavutada soojusisolatsiooni tipptulemusi.

Kõikidel Plasto tehases toodetud avanevatel akendel on vähemalt üks turvapunkt. Kõrgema turvariskiga korrustele või hoonetele on soovitatav paigaldada turvatasemele WK1 vastavad aknad. Need sisaldavad puurimiskaitset, muukimiskindlaid vastuseid ja seenekujuliste tappidega varustatud nurki. WK2 turvatasemele vastavad aknad on lisaks eelnevale varustatud ka vandalismivastase klaaspaketiga. 

SKANDINAAVIA TÜÜPI AKNAD

Skandinaavia tüüpi aknad Skandinaavia tüüpi aknad ehk väljapoole avanevad Nordic aknad on levinud Norras ja teistes Skandinaaviamaades. Top-Swing aknaid on mugav kasutada ning need võimaldavad tänu kitsamale raamile suuremat klaasipinda kui Saksa tüüpi akendel. Skandinaavia tüüpi aknad võivad avaneda küljele, üles või ümber oma telje. Ümber telje avanevate akende avamissüsteem võimaldab väliskülje pöörata sissepoole ja nii akent mõlemast küljest mugavalt pesta. Skandinaavia tüüpi akende valmistamisel kasutab Plasto Schüco profiile ja Assa suluseid.