Klaaspaketid

Tooted
Materjalid
KVALITEETSED- JA SOOJAPIDAVAD KLAASPAKETID

Aknaklaasidel on soojus- ja müraisolatsiooni tagamisel määrav roll. Aken peab muutma Teie kodu turvaliseks, energiasäästlikuks ja vaikseks. Klaasi pind moodustab akna kogupinnast rohkem kui 75%, mistõttu on oluline, et klaaspakett oleks kvaliteetne ja lahendus läbimõeldud. Klaaspakett koosneb kahest või kolmest klaasist, mis on omavahel hermeetiliselt ühendatud. Klaaside vahel on õhk või inertgaas ning servad kaetakse hermeetilisuse tagamiseks spetsiaalse mastiksiga.

Kahekordne klaaspakett toodetakse kahest 4–8 mm paksusest klaasist, millest sisemine on üldjuhul selektiivklaas. Selektiivkiht klaasil peegeldab väljuvat soojuskiirgust tuppa tagasi, mis aitab vähendada soojakadu ja parandada klaaspaketi soojusisolatsiooni võimet 100%. Tänapäevased energiasäästunõuded eeldavad klaaspakettidelt veel suuremat soojusisolatsiooni, seetõttu täidetakse klaaside vaheline ruum õhust raskema argoon- või krüptoongaasiga. Argoongaasi kasutamine kahekordses klaaspaketis 16–18 mm laiuse vaheprofiili korral parandab klaaspaketisoojusisolatsiooni u 25%võrra.

Kolmekordse klaaspaketi puhul tagavad optimaalseima soojusisolatsiooni 14–20 mm paksused vaheliistud ning kaks energiasäästuklaasi. Selektiivkiht ja gaas ei muuda akna tooni ega vähenda valguse läbipaistvust. Plasto pakub 2- või 3-kordseid klaaspakette ning lisaks ka termovaheliiste, mis parandavad akende soojuspidavust veel kuni 10%. Müra vähendamiseks kasutatakse müra summutavaid (SILENCE) eriklaase, mis tagavad parima müraisolatsiooni.

Plasto poolt pakutav klaaspakettide valik võimaldab igal kliendil endale sobiv lahenduse leida. Sõltuvalt akna otstarbest ja kasutusest, peavad ka klaaspaketid olema erinevate tooteomadustega. Klaaspaketid, mida Plasto oma akendes kasutab toodetakse Leedus.