Küsi nõu!

Küsimused ja vastused

SISUKORD:

1) KUIDAS TELLIDA

2) AKENDE REGULEERIMINE JA REMONT

3) MILLINE AKEN VALIDA

4) AKENDE PAIGALDUS/VIIMISTLUS

5) KLAASPAKETT

6) AKENDE VÄRV

7) PROBLEEMID AKENDEGA
1. KUIDAS TELLIDA!
Akende tellimist on vajalik alustada akende mõõtmisest. Kui mõõdud võetud, saate need esitada Plasto müügiesindajale. Seda võib teha e-kirja, telefoni teel või tulla ise esindusse kohale. Müügiesindaja koostab Teile vastava hinnapakkumise ja kui kõik on sobilik, saab pakkumise kinnitada. Tasutud ettemaksu järel lähevad aknad tootmisesse ja valmivad 3-5 nädalaga.
Miks eelistada Plasto aknaid?
AS Plasto on klientide soovidele ja vajadustele tähelepanu pöörates pidevalt oma tootevalikut laiendanud. Plasto soovib pakkuda kliendile kvaliteetseid ja komplektseid lahendusi. Tänasel päeval on Plasto toodeteks aknad, uksed ja seinaelemendid. Plasto tooted koosnevad kvaliteetsest Brügmann BluEvolution profiilist, SKP & Baltiklaasi klaaspakettidest ning MACO sulustest. Kvaliteetsed koosteosad tagavad lõpp-tootele tipptasemel akna omadused.

PROFIIL

AS Plastos toodetakse aknaid kahest erinevast profiilisüsteemist, mis erinevad teineteisest soojapidavuse ja tihendite arvu poolest. Nii on kliendil võimalik valida just enda kodule sobiva kuju, tooteomaduste ja värviga aken.

Kasutusel olevad profiilisüsteemid kannavad nimetust Brügmann bluEvolution 82AD ja 82MD.
Kas pakute ka akna kohaletoimetamise teenust?
Pakume akendele transporditeenust. Tellimuse esitamiseks helistage palun Plasto müügiesindajale või infotelefonile 622 1500.
Kus alamlehel teil "Minu tellimused" on? Sain sellekohase kirje pärast e-poest ostmist (Te saate jälgide oma tellimuse edenemist igal ajahetkel "Minu tellimused" alamlehelt). Kuid ei leia seda kohe kuidagi ülesse.
Tere, Minu tellimused lehe leiate kui logite oma e-poe kontole sisse ja vajutate oma nimele lehe ülaservas. Avaneb rippmenüü, kus on valikus "MINU TELLIMUSED."
Akna mõõtmine. Kas ma sain teie akna paigaldusvideost (http://www.youtube.com/watch?v=RLrMjesDn18} õigesti aru, et allapoole tuleb jätta rohkem vahet selleks, et hiljem oleks võimalik paigaldada akna veeplekk ja aknalaud? Palju see vahe peaks olema?
Aknale kinnitatakse 30mm alusprofiil, mille külge kinnitatakse veeplekk ja aknalaud. Alusprofiili lisandumist tuleb akna mõõtmisel kindlasti arvesse võtta.
Kirjas on, et sisseloginuna saan vaadata oma varasemaid tellimusi ja jälgida täitmise kulgu - sellist võimalust ma üles ei leidnud.
E-poes olemasolevate ja eelnevate tellimuste jälgimiseks tuleb vajutada oma nimel ja valida avanevast rippmenüüst "Minu tellimused."
Mõõtsin vanad aknad üle (vanade puitakende lengide mõõdud). Kas need samad mõõdud saan/võin sisestada otse teie e-poes uue akna välismõõtudeks? Või pean veel arvestama alusprofiiliga? Kui tellin aknad ilma paigalduseta, siis kas akendega on kaasas vajalikud klambrid paigaldamiseks või on paigalduseks vajalik veel mingeid lisaasju vaja?
Akende mõõtmisel tuleb arvestada ca 3cm alusprofiiliga. Alusprofiili välimisele küljele aknalengi alla paigaldatakse veeplekk ja sisemisele küljele aknalaud. Akna mõõtmisel on oluline ava mõõt. Aken peab mahtuma avasse + tuleb jätta vahuvahe (ca 1-1,5 cm). Akendega on kaasas paigaldusklambrid. Lisaks tuleb endal muretseda kandeklotsid, millele aken looditakse.

Infot, mida paigaldusel ja mõõtmisel tähele panna, vaadake palun allolevalt lingilt:
http://www.plasto.ee/akna-paigaldus-nurgakivi/

Kas te pakute järelmaksu võimalust ka?
Järelmaksu võimalusi vaata siit: http://www.plasto.ee/tooted/uksed-aknad-jarelmaks/
Soetasin endale korteri ja hiljem avastasin, et nende akende mõõdud/korralikkus on ebaühtlane. Kuidas ma sellises olukorras mõõdan akende pikkust/laiust? Võtan seinast seina? Aknalaud iseenesest on juba imelik ja tuleks maha lõhkuda, kas arvestan selle ka akna mõõdu sisse?
Aknaid mõõdetatakse seinast seina ehk palest paleni ja kõrgusele tuleb aknalaua mõõt juurde liita. Kui Te ei ole võetud mõõtudes kindel, soovitame tellida Plasto mõõtja koju või tellida aknad koos paigaldusega. Paigaldusega tellides mõõdavad Plasto töötajad akna ise üle.
Olen pensionär ja sooviks aknaid vahetada. Kas järelmaksuga saab? Sissetulek 425 euri.
Akende soetamiseks järelmaksuga peab oleme minimaalne netosissetulek 240 eurot kuus. Seega on vastus positiivne.
Tegin teile hinnapäringu, kuidas saan nüüd järelmaksu taodelda?
Võtke ühendust Teile hinnapakkumise teinud Plasto müügiesindajaga ja saate järelmaksu lepingu kerge vaevaga sõlmitud.
Kas teilt saab tellida ka eraldi aknalaudasid?
Aknalaudu on võimalik eraldi tellida. Aknalaua mõõtude ja sobivuse eest vastutab klient.
Oleks vaja akendele õhutusavasid. Kuidas saaks teie käest pakkumist?
Paigaldatud akendele Plasto õhutusavasid ei freesi. Uutele akendele on võimalik tuulutusklappe paigaldada.
Sooviksin soojapidavuse eesmärgil vahetada 2008 a. paigaldatud akende kahekordse klaaspaketi kolmekordse klaaspaketi vastu. Kas Teilt saaks tellida sobivad paketid ja kitsamad liistud ?
Klaaspakettide sobivus sõltub olemasolevast profiilisüsteemist. Plastos kasutusel olevad klaasiliistud sobivad Salamander profiilist akendele.
2. AKENDE REGULEERIMINE JA REMONT
Kas te vahetate aknatihendeid ka?
Remonttööde puhul pöörduge palun aknaparandusfirmade poole.
Mure selles, et oleks vaja aknaid ja eriti rõduust reguleerida. Mis teenus maksab ja kui on kallis, siis tahaks saada mingit õpetust kust ja kuidas saaks neid ise reguleerida. Rõduuks on ilma vahepostita ja õõtsub (ei sulgu normaalselt) ning tuul puhub juba mitmendat aastat läbi. Mis teha?
Teostame reguleerimisteenust Plastost ostetud akendele/ustele garantii korras ostu-müügilepingu alusel.
Reguleerimis- ja kasutusjuhendi leiate http://www.plasto.ee/akna-ukse-juhendid/
3. MILLINE AKEN VALIDA
Miks osta plastikaken?
Energiasäästlik, mõistlik hinna ja kvaliteedi suhe. Plastikaknad on vastupidavad ja kerged hooldada.
Kas Teie firmast ostetud ja paigaldatud olemasolevatele akendele on võimalik paigaldada lapselukk?
On võimalik. Kõige soodsam on lisada aknale eritüüpi käepide.
Kas plastaken sobib ka sauna leiliruumi?
Sauna leiliruumi me plastikakent ei soovita. Suur kuumus mõjub plastikule halvasti ja aken hakkab avas "mängima."
Meie köögiaknale on klaasi peale pandud toonkile. Kas seda oleks kuidagi võimalik eemaldada? Meie kolmanda korruse maani aknad avanevad nii ülevalt, kui ka külje pealt. Laste turvalisuse huvides oleme eemaldanud kõik lingid. Vahepeal oleks aga soov tuba tuulutada. Kas oleks võimalik aken nii sättida, et see avaneks ainult ülevalt?
Kile saab klaasi pealt eemaldada. Kui tegu on toonklaasiga, tuleb uus klaas tellida. Plasto akna puhul saame muuta akna avanemist nii, et avaneb ainult ülevalt. Selleks tuleb kasutada lapselukusüsteemi ja soetada spetsiaalne käepide.
Selline küsimus,et kas plastaknale saab tuulutust (õhuava)paigaldada ja kust seda saada?
Plasto tuulutusklappide paigaldust olemasolevatele akendele ei paku.
Tehti pakkumised erinevatelt firmadelt. Lähemal vaatlusel on väike vahe Uw märgistes. Palun tagasisidet, mida antud tähis näitab ja kas see peab olema võimalikult suur või väike?
Uw märgib akna soojapidavuse konfitsenti, mis näitab energiakadu läbi erinevate materjalide. Mida väiksem Uw, seda soojapidavamad on aknad.
Sooviksin teada, mis hinnaga müüte võtmega lukustatavaid akna/ukselinke. Hinnapäringu lehelt pole võimalik linke eraldi tellida, samuti ei leidnud ma sealt ka linkide hindasid.
Lukustatav valge käepide maksab 24 eurot.
Kas pakute oma akendele ka õhutusavasid? Tean, et Teie akendel on nn mikrotuulutus, aga kuna korter on üsna madalal esimesel korrusel, ei saa mikrotuulutust kodunt lahkudes lahti jätta. Teine küsimus puudutab akende vahetamist. Tuttav kiitis Teid mõned aastad tagasi, et Plasto töömehed piirasid tööpiirkonna kiledega, mistõttu polnud akende vahetamise ja viimistlemise ajaks vaja kogu korteri sisustust tolmu eest katta. Kas teete nüüdki veel samuti?
Pakume akendele ka õhutusavasid. Õhutusavad vähendavad profiili soojapidavust, kuid liiga umbsete ruumide korral võib seda kasutada. Endal tuleb otsustada, kas prioriteediks on värskem õhk või väiksemad soojaarved. Reeglina tuleb kliendil endal sisustus tööde ajaks katta. Kohaliku alltöövõtjaga on võimalik kokkuleppele jõuda.
Kas ka rõdu kinni sulgemiseks on võimalik tellida Plastost aknaid? Pakute ka paigaldust?
Rõdu kinniehitamiseks on võimalik kasutada erinevaid akna- ja ukselahendusi. Plasto pakub paigaldusteenuseid.
4. AKENDE PAIGALDUS/VIIMISTLUS
Kui kaua võtab aega kolmetoalise korteri akende vahetus?
Vahetuse kiirus sõltub akende arvust, tüübist ja raskusest. Kolme akna paigalduseks kulub ligikaudu 3-4 tundi.
Paar aastat tagasi sai korteril ära vahetatud kaks akent, aga väliviimistlust pole eelmine korteriomanik tellinud ja teha lasknud. Ja küsiksingi , et kas te eraldi ka akende väliviimistlust pakute ( akna ääred väljapoolt ja uus aknalaud) ?
Akende vahetusega seonduvaid teenustöid on võimalik eraldi tellida. Konkreetsema hinnapakkumise saamiseks pöörduge e-posti aadressile info@plasto.ee ja märkige ära objekti asukoht.
5. KLAASPAKETT
Mida teha, kui klaaspaketi välimine aknaklaas kivi viskest purunenud? Kas on võimalik uut tellida?
Palun pöörduge ainult klaaspaketi tellimiseks otse klaasitootjate poole.
Taas termilise purunemise kohta. Kui aknalaual pole olnud esemeid , mis võivad termilisele purunemisele kaasa aidata, siis kumb osapool vastutab? Arvestades, et toote müüja pole lõunapoolsel maja küljel asetsevate akende puhul teinud soovitust, et osta teist tüüpi klaasiga aken, mis peaks vastu ka tugevamale kuumusele.
Klaasi termiline purunemine võib tekkida tingimustes, kus klaasi pinna mingi osa kuumeneb või jahtub kiiremini, kui muu osa klaasist. Ebaühtlane temperatuur tekitab klaasi servadel erinevate jõududega pingeid, mille tagajärjel toimubki klaasi purunemine. Selline füüsikaline toime ei pruugi esineda ainult aknalauale asetatud esemetest. Ebaühtlase temperatuuri võivad põhjustada poolenisti akent katvad külgkardinad, rulood või muud aknakatted. Samuti võib väljast osale klaasile päikesevarju tekitada katuse räästas, tuulekast või teine hoone. Kui üks osa aknast on avatud ja vastaspoolel takistab külgkardin õhu liikumist, on jällegi oht klaasi termiliseks purunemiseks. Ettevaatlik tuleb olla ka ventilaatorite ja kliimaseadmete jahedama õhu suunamisega mingile osale klaasipinnast. Termiline klaasipurunemise probleem tekib suvel kuumade ja päikesepaisteliste ilmadega, samuti talvistel pakaselistel perioodidel. Kahjuks ei saa tootja vastutada klaasi termiliste purunemiste eest, sest tegemist on füüsikalise nähtusega, mille tekkepõhjused peab ettenägelikult kõrvaldama valdaja.
Kunagi teisest firmast tellitud plastikaknal on välimine klaas katki. Kas ja kuidas saaks seda asendada? Eelmist firmat pole enam ja mõõtudega paberid on ka kadunud.
Klaaspaketi tellimiseks pöörduge palun otse klaasitootjate poole.
Mida teha aja jooksul klaaside vahelt määrdunud pakettaknaga? Kas akent saab ise lahti võtta, on seda võimalik spetsialistidel lasta puhastada või peab laskma uue akna panna? Seda viimast varianti eriti ei sooviks ette võtta.
Pakettaknaid on võimalik ise lahti võtta. Spetsialisti tellimise võimalust akna lahti võtmiseks Plasto ei paku. Küll on võimalik klaaspaketid välja vahetada.
Palju teil maksab välisturvaukse klaasi vahetus? Nimelt üks kodanik lõhkus koridori välisukse klaasi - uks on iseenest terve ainult klaas on puru?
Klaasivahetuse hind kujuneb sõltuvalt klaasitüübist ja mõõtmetest.
Kas plastikakendel on võimalik vahetada ka ainut üht aknaklaasi? Sisemine aknaklaas on purunenud. Palju läheks sellise aknaklaasi vahetus maksma?
Ühte aknaklaasi eraldi ei ole võimalik vahetada. Tellida saab ainult uue klaaspaketi, mille hind sõltub eelkõige klaaspaketi mõõtudest.
Miks tekib vesi aknaklaaside vahele? Aknad hakkavad nn. "higistama."
Temperatuuride erinevuse tõttu välimise ja sisemise klaasi pinnal. Akende higistamine on hommikuti esinev normaalne nähtus, ning kondensaat kaob reeglina päeva jooksul. Higistamist kartma ei pea ja pigem on see tõestuseks, et aken on soojapidav.
Mis tekitab pakettaknasse prao suvel? Kui akent pole löödud ega midagi pole seal vastas olnud.
Tere, Klaasile võib tekkida termiline pragu, kui päikeselise ja väga sooja ilmaga on seestpoolt mingi osa aknast kaetud, kas kardina- või muu kattega. Ebaühtlase klaasipinna temperatuuri tõttu tekivad servadel erinevate jõududega pinged, mille tagajärjel toimub klaasi pragunemine. Samuti võib termiline pragu tekkida ka väljapoole, kui päike ei paista ühtlaselt tervele klaasipinnale, kas katuseräästa või tuulekasti varju tõttu. Kuumal ajal tuleks kõik päikesepoolsed aknad üle vaadata ja võimalusel need ohutekitajad kõrvaldada.
6. AKENDE VÄRV
Kas plastaknaid saab pintsliga üle värvida? Nimelt muinsuskaitse nõuab, et kõik 81 akend majal oleks ühte värvi, meil pooleks valged ja pruunid.
Pintsliga me kindlasti plastikaknaid värvida ei soovita. Võimalik on värvida aknad üle pulbervärviga. Värv peab olema spetsiaalselt mõeldud plastikpindadel kasutamiseks. Varasemalt on parimad tulemused saadud akende üle kleepimisel.
Milliseid kemikaale tohib kasutada aknaraamidelt ja klaasilt värvipiiskade eemaldamiseks?
Klaasilt saab kõige kergemalt värvipritsmeid eemaldada kasutamata žiletiteraga. Kui on PVC raamid, siis ei tohi kasutada tugevatoimelisi lahusteid nagu nitrolahusti või atsetoon, sest need sulatavad plastpinda. Kasutada võib tavalist värvivedeldajat või lakibensiini (white spirit).
Kas on võimalik värvida valgeid plastaknaraame pruuniks ja loota, et värv sealt pinnalt kohe lahti ei tule?
Pintsliga me plastikaknaid värvida ei soovita. Võimalik on värvida aknad üle pulbervärviga. Värv peab olema spetsiaalselt mõeldud plastikpindadel kasutamiseks. Värvimisest paremaid tulemusi on saadud akende üle kleepimisega.
Mul selline probleem, et maalrid värvisid aknapaled plastvärviga ja mäkerdasid ka valged aknaraamid sellega kokku. Kuidas oleks võimalik seda värvi aknaraamidelt valutult eemaldada? Mehaaniliselt eemaldamine ja nitrolahusti ei aidanud.
Probleem on tõsine. Nitrolahusti kasutamine on plastikakendele ebasobilik väljakutse. Esitaksin selle küsimuse maalritele, hetkel meil antud juhtumi lahendamiseks vahendid puuduvad. Tulevikuks soovitan plastikaknad värvimisel kinni katta.
7. PROBLEEMID AKENDEGA
Tere! Kui mul on olemas klaaspaketid, siis kas on võimalik tellida ainult raamid? Üks peaks käima lahti, kuid teine mitte.
Põhimõtteliselt on raame võimalik eraldi tellida. Kvaliteedi seisukohalt soovitan tellida komplektne toode.
Selline küsimus. Mul mees tegi paberi peale mõõdud ja akna kuju enne kui esindusse viis. Aga kahjuks ei märkinud ta ära laiuse ja kõrguse. Viis paberi esindusse ja vahetas möödud ära. See mõõ,t mis pidi olema laiuse oma pani kõrguseks .Kas akent võib ka ette panna teistpidi? Või kas saab tagastada,et tellida uut?
Akna võib paigaldada ka teistpidi, kuid akna veeavad tuleb lasta siis ümber puurida. Akent otseselt tagastada ei saa. Akna võib soovi korral tuua Plasto leiunurka müüki ja kui saame akna müüdud, saate ka raha tagasi.
Mul on majale pandud Plasto aknad ja klaasuksed. Täna on mul tekkinud vajadus ühele klaasuksele panna kassiluuk. Mida peaksin tegema või kelle poole pöörduma, et saada lahendus oma probleemile.
Spetsiaalset kassiluuki ei eksisteeri. Võimalik on seda ise kombineerida, tehes uksele ava ja luugiks midagi ette panna. Tegu on ukse omaduste rikkumisega, sest uks ei pea enam sooja ega tuult. Luuki ei saa teha uksele, millel on täisklaas. Kui tellida uks, millel alumine osa PVC-plaadist, siis sellele on võimalik ava teha. Kui Teil on täisklaasiga uks, siis seda ringi teha ei saa.
Meil olemas aken, mis avaneb vaid veidike ülevalt. Kas on võimalik ilma raami vahetuseta teha nii, et aken avaneks täielikult?
Sellist lahendus ei saa kindlasti soovitada. Ülevalt avaneval aknal asetsevad hinged all. Akna avanemiseks külgasendisse, tuleks välja vahetada nii hingede asukoht, kui kogu sulusering. Plasto sellist ümberehitamise võimalust ei paku.
Kui praegu on majal ees aknad mis ei käi lahti, siis kas on neid võimalik muuta lahti käivateks? Ehk pakett välja ja selle asemele raam koos uue paketi ja hingedega...
Teatud tingimustel on võimalik. Tegu peab olema Plasto akendega. Olemasoleva siseviimistlus peab jätma võimaluse uute hingede paigaldamiseks. Olulist hinnasäästu võrreldes uute akende soetamisega kahjuks loota ei ole. Tehtavad tööd on keerulised ja kallid.
Meil jäi eemaldamata pvc raamidel kaitsekile. Kuidas selle kätte saaks? Kile peal olnud 3 aastat.
Kile tuleb raamidelt vaikselt ära tõmmata. Arvatavasti on kile nii pika aja peale aknale sulanud ja kile kättesaamine ei pruugi üldsegi õnnestuda. Värvilise profiili puhul jätab kile eemaldamine profiilile tugevad jäljed.
Kas teilt saab tellida ka ainult lahtikäivat akna osa? Vana aken on ära paisunud ning ei pea enam sooja kinni ning oleks vaja ära vahetada. Kas peab vahetama koos suure aknaga või saab tellida teilt ka uue lahtikäiva akna?
Eesti tingimustes tavaliselt aken kirjeldustele vastavalt ei paisu. Akna soojapidavust on võimalik taastada vahetades akna tihendeid või reguleerides suluseid. Suluste reguleerimist ja tihendite vahetamist on võimalik tellida Plasto esindustest. Töid on võimalik tellida ainult Plasto toodetele. Avatava akna saab samuti tellida lisaks olemasolevale Plasto aknalengile.
Kas on võimalik PVC raamidele kauaks jäänud kile, arvatavasti külge sulanud mingi spetsiaalse vahendiga eemaldada?
Spetsiaalset vahendit ei ole. Tuleb üritada vaikselt lahti tõmmata. Värvilise profiili puhul tuleb olla eriti ettevaatlik.
Soov on Plasto rõduuksele paigaldada mõlemale poole käepidemed (praegu ainult seespool) ja nii ,et nad ka töötaksid mõlemalt poolt. Kas see on võimalik, ja kust selliseid käepidemeid saada?
Rõduuksele on võimalik paigaldada fiksaator ja väljapoole väike käepide, millest tõmmates fikseerub uks kinnises olekus, aga sulused ei sulgu. Pööratavat käepidet välja pole võimalik paigaldada, sest käepideme tihvti avale jääb lengi mantel ette.
Palun öelge kas mõnel kergemal moel on ka väljastpoolt aknaraamidelt kilede eemaldamine võimalik kui kiled on peal olnud 3 aastat? Olen proovinud seda vaikselt tõmbamist, aga see on nii aeganõudev töö, äkki on mõni lihtsam variant ka.
Kahjuks tuleb kiled eemaldada kohe pärast akna paigaldamist. Kui kile on aknaraami külge sulanud, ei ole teist võimalust kui üritada seda vaikselt lahti tõmmata.
Meie elamule pandi kolme klaasiga aknad, mis pidid eriti soojapidavad olema, aga erinevus meie korteri kahe klaasiga akendega seisab ainult kummalises efektis: nimelt tekib akende VÄLISPINNALE hommikuti, kui välistemperatuur on alla nulli, õhuke jääkiht. Mis võib olla selle põhjuseks? Kahekihiliste akende puhul sellist "efekti" me ei täheldanud?
Lisainfo leiate artiklis siit (http://www.plasto.ee/kondensaadi-tekkimise-pohjused/), mis selgitab kondensaadi tekkimise põhjuseid. Väline kondenseerumine tekib välimise klaasi keskele. Esialgu võib olla see ehmatav – eeskätt sügiseti ja kevaditi, kui õhuniiskus õues on kõrge ja õhk jahe, jahtub välimine aknaklaas niivõrd, et kattub kondenseerunud veega. Sisuliselt näitab head soojusisolatsiooni: toasoe ei jõua välimise klaasini.
Harvadel erandjuhtudel võib talvel temperatuuri järsul tõusul väga külmast nullilähedaste miinuskraadideni juhtuda ka, et aken läheb väljast jäässe.

Kahekordse klaaspaketi puhul kandub toasoojust välimisele klaasile rohkem ja kondensaat tekib välimisele klaasile harvem või üldse mitte.
Küsimus selline, et aknad higistavad jubedalt kortermajal ja ventilatsioon ka kehva. Olen kuulnud miskist sellisest asjast nagu fresh klapp? kas see aitab akende higistamise vastu ja kas aken muutub väga soojapidamatuks
Fresh-klappe meie Plastos kasutada ei soovita. Talvel võivad klapid ära külmuda ja suurema tuulega vilistama hakata. Akende soojapidavusele klappide kasutamine loomulikult hästi ei mõju.

Kui aknad higistavad seest poolt, siis võib värskeõhuklappidest abi olla. Kui kondensaat tekib välimisele küljele või klaaspakettide vahele, siis fresh klappidest tõenäoliselt abi ei ole ja probleeme võib otsida lisaks siseventilatsioonile, ebakvaliteetsetest klaaspakettidest.

Plasto värskeõhuklappide paigaldust juba paigas akendele ei teosta. Võimalik on paigaldada Renson tüüpi tuulutus klaaspaketi ja raami/lengi vahele.
Tere!
Kolme ruuduga aken, keskmine avatav.
Tugevate vihmade korral kui tuul on akna peale, hakkab mõne aja jooksul ( kindlasti mitte kohe) nõrguma aknalauale vett. Peenike nire jookseb akna ALUMISE HINGE kohalt.
Aknal on alumises piidas veeavad ja vett piidale nähtavalt ei kogune.
Akna plekk on paigaldatud kruvidega selliselt, et pole visuaalselt võimalik näha, kas veeavadest valguv vesi pääseb välja aknaplekile.
Kas on võimalus, et probleem tekibki sellest, et veeavad on väljastpoolt aknaplekiga suletud?
Tihendid tunduvad olevat korralikud. Aken on paigaldatud kuni 10 aasta eest tõenäoliselt Plasto poolt.
Esmalt soovitame Teil veenduda, et akna raam on surutud piisava tihedusega vastu lengi. Sulgemistihedust on võimalik reguleerida. Järgmise sammuna veenduge, et aknasse freesitud veeavad oleksid puhtad. Vee liikumist läbi veeavade saate kontrollida kui valate kuiva ilmaga ise vett läbi akna lengis olevate veeavade. Kui veeplekk muutub märjaks, on probleem mujal.